Call info Download Catalog
88107293-6
Consultation
درخواست مشاوره
×

درخواست مشاوره

برای دریافت اطلاعات بیش تر در خصوص راهکارهای نرم افزاری پارسان لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهند داد

داستان موفقیت مشتریان

داستان موفقیت مشتریان

شرکت دیرین صنعت باختر

وضعیت:

شرکت دیرین صنعت باختر فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ در زمینه طراحی و ساخت، نصب و راه اندازی ماشین آلات صنایع معدنی ، پودر میکرونیزه ، صنایع کاشی و سرامیک و فرآوری مواد معدنی آغاز نموده است و با اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در دو بخش طراحی و مشاوره و ساخت و راه اندازی ادامه داده است.

برای 24 سال این شرکت به صنایع مختلف کمک کرده تا بتوانند در زمینه دریافت خدمات فنی و تهیه ماشین آلات خود بی دغدغه کار کنند و از کیفیت ارایه شده راضی باشند. دیرین صنعت باور دارد که هدف اش ارایه خدمات فنی و مهندسی، و ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی در بالاترین سطوح کیفیت می باشد.

مشکل:

دیرین صنعت در حال مبارزه جدی با چالش های تغییر نرم افزار بود چرا که نرم افزار هایی که در اختیار داشت به صورت جزیره ای کار می کردند و اطلاعات را در قالب یک سری گزارشات ابتدایی ارایه می دادند. این شرکت در تلاش بود تا بتواند کسب و کار خود را توسعه دهد ولی با توجه به سیستم اطلاعاتی قدیمی و ضعیف مستقر در کارخانه، توان مدیریتی خوبی در جهت افزایش تولید و بهره وری منابع در اختیار نداشتند. این شرکت نیاز به استفاده از یک راه حل نرم افزاری به روز و مناسب صنعت خود را به خوبی درک کرده بود.

راه حل:

راهکار پارسان به دلیل یکپارچگی در تمامی بخش های سیستم و بانک اطلاعاتی، ضمن یکپارچه نمودن فرآیندهای سازمان به شرکت دیرین صنعت کمک کرده تا با تکیه بر اطلاعات و گزارشاتی که در کوتاه ترین زمان جزئیات فعالیت های خدماتی و تولیدی را نمایش می دهند، توان عملیاتی بالایی در مدیریت کسب و کار بدست آورد و از آن برای توسعه بازارهای هدف خویش بهره برداری کند.

نتیجه:

راهکار پارسان به شرکت دیرین صنعت کمک کرده است تا به سازمانی شفاف و بهره ور برسد. هدف آنها از " ارایه خدمات فنی و مهندسی، و ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی در بالاترین سطوح کیفیت " به " ارایه خدمات فنی و مهندسی، و ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی در بالاترین سطوح کیفیت با کمترین هزینه و در سریعترین زمان " رسیده است.

سخن مشتری:

سفارش گیری ، اعلام قیمت به مشتریان و کلا مدیریت سفارشات از ساخت تا تحویل همواره در چند نرم افزار مختلف ثبت می شد و این موضوع باعث ایجاد خطاهای بسیاری در سیستم می­شد ضمن اینکه دوباره کاری بالایی برای پرسنل به همراه داشت. با راهکار پارسان ما هم اکنون می توانیم با یک کلیک وضعیت کارخانه، سفارشات، مقدار موجودی و سفارشات و... را پیش روی خود داشته باشیم، روش های بهینه انجام کار در راهکار پارسان به ما خیلی کمک کرده است.

****************************

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

وضعیت:

سرمايه يكي از مؤلفه‌هاي اساسي توسعه پايدار بخش كشاورزي است. سهم مناسب سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي در اقتصاد كشور باعث خواهد شد زيرساخت‌ها و امور زيربنايي از وضعيت مطلوبي برخوردار باشند اين امر همچنین موجب افزايش نرخ بهره‌وري و ارزش افزوده و در نهایت اقتصادي شدن توليد در بخش كشاورزي می شود.

تجربه سالهاي متمادي از انحصاري بودن سرمايه گذاري در بخش كشاورزي توسط دولت ها وتوفيق اندك اين روش باعث شد تا تصميم گيران كشور اقدام به تاسیس صندوق هاي غيردولتي براي حمايت از توسعه سرمايه گذاري دربخش كشاورزي و كاهش تصدي گری غير ضرور دولت دراين بخش، نمایند.

 صندوق‌هاي حمايت از توسعه بخش كشاورزي به عنوان تنها نهاد مالي اعتباري غيردولتي با مشاركت توليدكنندگان و بهره‌برداران در سال 1383 و به منظور تأمين مالي و ارتقاي نرخ رشد سرمايه‌گذاري در بخش کشاورزی تشكيل شده‌اند.

مشکل:

با گستردگی صندوق های حمایت از توسعه کشاورزی در استان های مختلف و رسیدن تعداد صندوق ها به بیش از 100 صندوق، مشکلی که وجود داشت عبارت بود از تنوع در سیستم های نرم افزاری مورد استفاده صندوق ها و همچنین عدم ارتباط نرم افزارهای صندوق ها، که موجب بروز تاخیر در گزارش گیری ها در سطح کلان و سراسری میشده است. این موضوع روند کنترل و حسابرسی را نیز پیچیده می نمود و هیئت مدیره به دنبال راهکاری برای برون رفت از این شرایط بوده اند.

راه حل:

راهکار پارسان به دلیل اینکه تحت وب می باشد کلیه صندوق ها را یکپارچه نموده و دستاورد های زیر را برای آنها به ارمغان آورده است:

یکپارچه شدن سیستم های نرم افزاری در کلیه صندوق ها

ارتباط دائمی و آنلاین کلیه صندوق ها با یکدیگر

امکان گزارش گیری از کلیه صندوق ها به صورت تجمیعی و یا به تفکیک هر صندوق و یا به صورت ترکیبی از آنها.

امکان حسابرسی به صورت متمرکز

به دلیل وجود اتوماسیون اداری پارسان قوانین در سطح کلیه صندوق ها یکپارچه سازی شده و مکاتبات به آسانی انجام می پذیرد و قابلیت پیگیری دارد.

به دلیل ایجاد زیر ساخت قدرتمند نرم افزاری پتانسیل افزایش تعداد صندوق ها به صورت بالقوه آماده گردیده است.

نتیجه:

راهکار نرم افزاری پارسان به این شرکت کمک کرده است تا بتواند نظام جامع فناوری اطلاعات را در کلیه سطوح سازمان پیاده سازی نماید و بتواند تا خیالی آسوده و به پشتوانه زیر ساخت فناوری فراهم شده برنامه های بلند مدت را برای سازمان طراحی و به مرحله اجرا برساند. از همین رو این شرکت قصد دارد در 5 سال آينده نسبت به تشكيل 376 صندوق بخشي، شهرستاني، تخصصي و محصولي اقدام نماید و شبکه صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را بیش از پیش گسترش داده و در جهت توانمندی بخش های مختلف کشاورزی اهتمام بورزد.

سخن مشتری:

اعتقاد داشتیم یک راه حل نرم افزاری یکپارچه می تواند سازنده زیر ساخت قدرتمندی برای مدیریت بخش های کلیدی سازمان و حدود 110 نقطه اجرایی ما در سراسر کشور باشد. پارسان افق های جدیدی برای ما به وجود آورد.

****************************

گروه دارویی مهبان

وضعیت:

گروه دارویی مهبان به عنوان یک شرکت دارویی شناخته شده با بیش از سه دهه تجربه  بوده و در حوزه وسیعی از صنعت داروسازی شامل تولید محصولات و مواد موثره دارویی، واردات محصولات دارویی، تک نسخه ای و فوریتی، مکمل های غذایی، ورزشی و آرایشی و بهداشتی، صادرات، توزیع و پخش محصولات نهایی دارویی فعال می باشد.

شرکت های زیر مجموعه این گروه بزرگ دارویی عبارتند از:

  • بازرگانی ریاحی: واردات داروهای ساخته شده، مواد موثره دارویی و مواد جانبی
  • شرکت مهبان شیمی: تولید مواد موثره دارویی
  • شرکت مهبان دارو: تولید دارو و مکمل های غذایی، ورزشی
  • شرکت مهبان فارمد: واردات و صادرات داروهای ساخته شده و مواد موثره دارویی
  • شرکت مهبان دارو گستر پارس: واردات داروهای تک نسخه ای و فوریتی، مکمل های غذایی، ورزشی و آرایشی و بهداشتی
  • شرکت پخش مهبان دارو: توزیع دارو، مکمل های غذایی، ورزشی و آرایشی و بهداشتی و لوازم پزشکی

مشکل:

با رشد و توسعه کسب و کار مجموعه مهبان که منجر به تاسیس شرکت های زیر مجموعه با حوزه های عملکردی متفاوت گردید، برخی مسایل و مشکلات پررنگ تر گردیدند، که نیاز به حل و فصل آنها از دغدغه های جدی مدیران بود. این مشکلات باعث کندی روند توسعه کارها می شد، مواردی از قبیل:

عدم وجود کدینگ واحد حسابداری در زیر مجموعه ها به دلیل استفاده از نسخه های نرم افزاری متفاوت

عدم وجود قوانین یکسان در سطح دسترسی افراد به اطلاعات و گزارشات در شرکت های زیر مجموعه

تحمل هزینه های بالای پشتیبانی از چند نرم افزار مختلف

تحمل هزینه های بالای نگهداری سرور های نرم افزارهای مختلف موجود در شرکت های زیرمجموعه

نیاز به سخت افزار های به روز و گران قیمت برای کاربران

عدم امکان گزارشگیری از موجودی انبارها و یا دارایی های شرکت های زیر مجموعه بابت خرید های تدارکاتی و یا حتی خرید اموال و اثاثه که منجر به تحمیل هزینه های اضافی می گردید.

نیاز به کاهش هزینه های تدارکاتی از طریق ایجاد نظام تدارکات و خرید متمرکز

صرف زمان طولانی برای تهیه گزارشات مالی تلفیقی و صورتهای مالی مورد نیاز

در برخی واحد ها به دلیل نبود سیستم و یا ضعف سیستم نرم افزاری، ضریب خطای نیروی انسانی بالا بوده است.

راه حل:

راهکار نرم افزاری پارسان با تکیه بر تجربه 15 ساله خود در متن کسب و کارهای ایرانی و با پشتوانه نیروی انسانی توانمند خود در مدت یک سال تمامی شرکت های زیر مجموعه گروه مهبان را تحت پوشش قرار داده و کمک کرده است تا گروه مهبان از پتانسیل های خود به خوبی بهره برداری نماید.

دستاوردهای پارسان برای مجموعه مهبان عبارتند از: یکپارچه سازی اطلاعات و کدینگ های حسابداری و کالاها و انبارها، دسترسی آنلاین به سیستم برای کاربران در هر زمان و در مکان های مختلف بدون محدودیت(بسته به سطح دسترسی تعریف شده برای آنان)، امکان گزارش گیری های متعدد که نتیجه آن حصول گزارشات مورد نیاز هیئت مدیره، واحد های تدارکات، انبار و فروش شرکت ها می باشد. با استقرار کامل این راهکار هزینه های تدارکات کاهش یافته و اموال و دارایی های بلااستفاده مشخص شده و نهایتاً مورد استفاده قرار گرفتند. همچنین با توجه به نیاز پارسان به تنها یک سرور هزینه های نگهداری سرور ها کاهش یافته و مدیران و کاربران نیز برای کاربری خود در نرم افزار نیاز به سخت افزار خاصی نداشته و حتی از طریق تلفن همراه هوشمند و یا تبلت قادر به انجام امورات مورد نیاز خویش می باشند.

نتیجه:

راهکار نرم افزاری پارسان به گروه مهبان دارو کمک کرده است تا فارغ از دغدغه های یاد شده به استراتژی توسعه کسب و کار خود بپردازد. این شرکت با اقدام به موقع برای خرید و استقرار راهکار پارسان در شرکت های زیر مجموعه توانست جهش فوق العاده ای در مسیر توسعه کسب و کار خود رقم بزند.

سخن مشتری:

تنوع حوزه های کارکردی در بیزنس ما، مدیریت هلدینگ را با چالش های جدی رو به رو کرده بود، نرم افزارهای جزیره ای گزارش های دیر هنگام به ما می­دادند و نمایی کلی برای تصمیم گیری های کلان نداشتیم. با راهکار یکپارچه پارسان ما توانستیم خیلی سریع اطلاعات بخش های مختلف را در قالب ساختاری بهبود یافته سر و سامان دهیم و با گزارش های به موقع مدیریت سازمان را به صورت آگاهانه انجام دهیم.

 

 

 

 

کلمات کلیدی :
BI
هوش تجاری
پارسان فرآیند های کلیدی زنجیره تامین یکپارچه
...بیـشتـر بدانـید
Cloud
(Cloud) پارسان ابری
پارسان فرآیند های کلیدی زنجیره تامین یکپارچه
...بیـشتـر بدانـید
Comprehensive Approach
راهکار جامع پارسان
پارسان فرآیند های کلیدی زنجیره تامین یکپارچه
...بیـشتـر بدانـید

کـدام واژه تـوصـیـف بـهـتـری از کـسـب و کـار شـمـاسـت؟